23.02.2021r. - 15.03.2021r.

Società Umanitaria - 28th MUSICAL COMPETITION – 7 th INTERNATIONAL EDITION

Società Umanitaria  - 28th MUSICAL COMPETITION – 7 th INTERNATIONAL EDITION

W październiku 2021, organizacja Società Umanitaria z siedzibą w Mediolanie, planuje przeprowadzenie 28 już edycji Międzynarodowego Konkursu Muzycznego.

Nowością będą eliminacje w trybie online.

Uczelnie mogą wytypować zarówno solistów, jak i zespoły (maksimum 4 osoby) – maksymalnie 5 kandydatów.

Konkurs dotyczy wszystkich instrumentów i obejmuje eliminacje i półfinał w formie zdalnej kwiecień - lipiec, oraz finał w Mediolanie w październiku.

Zachęcamy studentów do wzięcia udziału w konkursie.  W tym celu prosimy o przesłanie

do 14 marca 2021, zgłoszenia chęci udziału wraz z proponowanym repertuarem, pod adresem email: prorektor-zagr@chopin.edu.pl.

W przypadku dużej ilości zgłoszeń Rektor zastrzega sobie prawo zorganizowania  wewnątrzuczelnianych przesłuchań.

Poniżej szczegóły konkursu z uwzględnieniem zmian dokonanych w wyniku spowolnienia akcji szczepiennej, a więc z dbałości o zdrowie i bezpieczeństwo studentów.

• Z każdego kraju, dwie uczelnie wyłonią maksymalnie po 5 kandydatów, którymi mogą być zarówno soliści, jak i zespoły muzyczne (4 osoby maximum).
  • Konkurs dotyczy wszystkich instrumentów.
  • Konkurs dzieli się na eliminacje, półfinał i finał. Eliminacje i półfinał odbędą się całkowicie zdalnie, natomiast finał w mediolańskiej siedzibie Società Umanitaria.
  • do 15 kwietnia 2021 – należy złożyć formularz zgłoszeniowy z wideo do eliminacji

do 15 czerwca 2021 – wyniki eliminacji (Do półfinałów zostanie dopuszczonych nie więcej, niż 35 uczestników)

do 30 lipca 2021 – wyniki półfinałów (Wyłonionych zostanie nie więcej niż 10 kandydatów)

3-5 października 2021 – finał w Società Umanitaria w Mediolanie

8 października 2021 - koncerty laureatów

Koncerty zorganizuje Società Umanitaria

• Uczestnicy konkursu i akompaniatorzy otrzymają zakwaterowanie w hotelu z pełnym wyżywieniem.

W przypadku dużej ilości zgłoszeń Rektor UMFC zastrzega sobie prawo zorganizowania wewnątrzuczelnianych przesłuchań.

Więcej informacji  w załącznikach.